Meer faillissementen in juni

In juni zijn 37 meer bedrijven failliet verklaard dan in mei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een stijging van 11%. In het eerste halfjaar van 2024 zijn er 40% meer bedrijven failliet verklaard dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal faillissementen was ook hoger dan in dezelfde periode van de laatste drie jaar voor corona (2017-2019).

Aantal faillissementen loopt op
Het aantal faillissementen fluctueert aanzienlijk. Dalingen en stijgingen volgen elkaar snel op. Het aantal uitgesproken faillissementen piekte met 911 in mei 2013. Daarna nam het aantal faillissementen tot en met augustus 2017 af. Vervolgens bleef de trend tot medio 2020 redelijk vlak. Daarna is het aantal faillissementen verder afgenomen en bereikte in augustus 2021 met 109 een laagterecord. Vanaf mei 2022 lag het aantal faillissementen onafgebroken hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder.

Meeste faillissementen in de bouwnijverheid
In juni zijn er 349 bedrijven en instellingen (inclusief eenmanszaken) failliet verklaard. Van alle bedrijfstakken had de bouwnijverheid het grootste aantal faillissementen, namelijk 54. Dat is 29% meer dan in mei van dit jaar.

De bouw behoort tot de bedrijfstakken met de meeste bedrijven. Relatief gezien werden er in juni de meeste faillissementen uitgesproken in de sector horeca. , gevolgd door handel (48) en specialistische zakelijke dienstverlening (48).

Aantal retailfaillissementen stijgt iets
In de Nederlandse detailhandel gingen in juni 22 bedrijven failliet, 2 meer dan in de maand ervoor. Er vielen onder meer bedrijven om in de categorieën ‘supermarkten en warenhuizen’, ‘winkels in voedingsmiddelen’ en ‘winkels in overige huishoudwaren’. Ook werd een winkel in recreatieartikelen failliet verklaard en sloten 3 winkels in overige artikelen de deuren.

Juni gaf het hoogste aantal faillissementen sinds juni 2020, het eerste coronajaar. In de eerste 6 maanden van dit jaar gingen 164 retailbedrijven failliet. Ook dat is het hoogste aantal sinds 2020, toen er 193 faillissementen waren.

Faillissementen in fashion
MODINT Credit & Finance houdt samen met Faillissementen.com de faillissementen bij die in fashion, schoenen, sport, textiel en home&living worden uitgesproken. Hieronder de situatie per vandaag. Je kunt deze data ‘live’ blijven volgen op onze website. Klik hier om de pagina te openen.

 

Bronnen: CBS, Faillissementen.com, MODINT Credit & Finance
Foto: Shutterstock

Hulp of advies nodig bij een faillissement? Schakel MODINT Credit & Finance in. Mail naar info@modintcredit.com of bel naar +31 88 505 4700.

Creditmanagement voor de mode, sport, schoenen, textiel, home & living

Offerte aanvraag

    U wilt informatie over:

    Ja, ik ga akkoord met het privacy-statement van MODINT Credit & Finance.(Je kunt hier het privacy-statement inzien)