Daarnaast vond er een bestuurswisseling plaats. In de Algemene ledenvergadering gaf Kirsten Pedd de voorzittershamer over aan Anke Blietz-Weidmann. Kirsten Pedd had eerder verklaard dat ze zich na zestien jaar in de raad van bestuur, waarvan acht als president, niet meer kandidaat zou stellen. Ze werd unaniem verkozen tot erevoorzitter. Anke Blietz-Weidmann maakt sinds 2015 deel uit van het directiecomité.
In haar toespraak over haar kandidatuur voor het voorzitterschap kondigde ze aan dat ze het team- en dialooggerichte pad van haar voorganger wilde voortzetten. Het laatste sectoronderzoek, zo vervolgde de nieuwe president, heeft nogmaals de relevantie van de incasso-industrie onderstreept. Met ruim 30 miljoen claims is het aantal weer gestegen t.o.v. 2022; Het rendement op deze claims bedraagt circa 5 miljard euro. Aangenomen mag worden dat dit rendement een belangrijke rol speelt bij het veiligstellen van banen, investeringen en innovaties, zei Blietz-Weidmann. Het feit dat in de toekomst zowel het Federale Bureau van Justitie (BFJ) als de Federale Toezichtautoriteit voor Financiële Diensten (BaFin) toezicht zullen houden op de activiteiten van de incasso-industrie onderstreept het algemene economische belang ervan.
De BDIU is er echter van overtuigd dat de juridische incassodiensten qua kosten nu grotendeels in de juiste balans zijn. Wel moet de wetgever actie ondernemen tegen de ongelijke behandeling van advocaten en incassodienstverleners op het gebied van bevoegdheden.
MODINT Credit & Finance volgt uiteraard de diverse wetswijzigingen in Duitsland. Ook in Nederland geldt vanaf 1 april jongstleden een nieuwe wet, de Wet kwaliteit incassodienstverlening (Wki), waaraan MODINT Credit & Finance zal voldoen. Doel van die wet is om de kwaliteit van de buitengerechtelijke incassodienstverlening te vergroten en misstanden binnen de sector weg te nemen. Met de wet wordt een incassoregister ingevoerd en gaan strikte kwaliteitseisen gelden voor het incasseren van vorderingen.